Studenti

Pojištění studentů a dětí

Cestovní pojištění studentů a dětí je obvykle bezproblémové, i přes výrazně vyšší riziko úrazů u dětí poskytují pojišťovny vesměs výhodné podmínky a výrazné slevy. I pro studenty nad 18 let existuje řada speciálních nabídek. Velmi výhodná jsou rodinná pojištění pro celou rodinu včetně dětí, mohou snížit celkovou cenu pojištění i o desítky procent.

Slevy na děti

Řada pojišťoven poskytuje pojištění dětí do 6 let zdarma, na děti od 6 do 18 let je obvykle sleva až 50 %. Sleva se však vztahuje pouze na běžné aktivity, například pro rizikové aktivity či profesionální sport je potřeba speciální pojistka. U dětí je třeba dbát zejména na dostatečné krytí při úrazech, které jsou díky jejich neposednosti poměrně časté.

Studenti

Za studenta jsou obvykle považování studenti SŠ a VŠ ve věku od 15 do 26 let. V zahraničí se často neuplatňuje horní věková hranice, rozhodující je statut studenta. Uznáváno je pouze denní studium, studenti kombinovaného či dálkového studia nemají žádné výhody. Pro studenty existuje řada velmi výhodných pojištění, často lze sehnat i jinak těžko dostupná pojištění pro dlouhodobé studijní a pracovní pobyty v zahraničí. Pojistná krytí bývají obvykle výrazně vyšší než u normálních pojistek. Výhodné studentské pojištění lze také pořídit ke kartě ISIC, pro turisty a horolezce je výhodné studentské pojištění Alpen Verein.

Pozor na výluky

Zejména u dlouhodobých zahraničních pobytů pro studenty pozor na výluky a limity, například krytí úrazů je bezproblémové, ale částky na ošetření u zubaře či gynekologa jsou mnohdy zcela nedostatečné. Pojištění také obvykle nekryje očkování či preventivní prohlídky.
 

Štítky: Cestování Děti