Cestovní adaptér

Cestovní adaptéry

Mohlo by se stát, že byste si v USA, Asii nebo v Británii nenabili ani mobilní přístroj. Připojení budete potřebovat také k tabletu, notebooku, fénu na vlasy, holícímu přístroji a k dalším elektrospotřebičům. Abyste se vyvarovali nepříjemnostem, je vhodné si na cesty přibalit cestovní adaptér. Samozřejmě takový typ, který bude mít zástrčku, který se v dané zemi vyskytuje.

Funkce redukce nebo transformátoru je forma nástavce, který podle zakončení zastrčíte do zásuvky. Na jeho horní straně je zástrčka, do které bez problémů připojíte jakýkoliv spotřebič z Česka. Jedná se o univerzální adaptéry pro zahraniční zásuvky s napětím 230 V. Tato redukce je určená do 150 zemí světa v USA, Evropě a Asii. Jejich použití je pro spotřebiče, které nepotřebují zemnící vodič a kolík. Na redukci shora je umístěné kolečko, které si přepnete podle země, kde se nacházíte.

Lze jej použít pro tyto země:

  • USA, Japonsko, Mexiko, Kanada
  • Čína, Austrálie, Nový Zéland, Argentina
  • Velká Británie, Hongkong, Irsko, Kypr, Kuwait
  • Itálie, Kanárské ostrovy, Chile, Kuba
  • Indie, Jižní Afrika, Nepál

Tento adaptér koupíte do 200 Kč. Existuje ještě adaptér se sedmi možnostmi převodu. Předchozí typ měl pouze pět. Napájecí napětí je do 250 V. Adaptér lze použít ve Velké Británii, Hongkongu, Maltě, USA, Kanadě, Jamaice, Mexiku, Francii, Belgii, České republice, Polsku, Austrálii, Novém Zélandu, Chorvatsku, Zambezi nebo Itálii.

Kompletní přehled zásuvek používaných ve světě.