Cestovní pojištění do Asie

Cestovní pojištění do Asie

Podle zpráv z roku 2011 se počet turistů, kteří se vydají za dobrodružstvím do Asie neustále stoupá a je velmi lukrativní oblastí. Zejména jihovýchodně uložené Thajsko, Laos, Kambodža nebo Vietnam. Dalšími velmi navštěvovanými zeměmi jsou tři velestáty Rusko, Čína nebo Indie.

Pokud se do Asie vydáte, budete se chtít neustále vracet. Abyste si dovolenou v klidu užili, je potřeba být dobře pojištěný, protože zdravotních rizik je mnoho. Například jihovýchodní Asie je na tom s výskytem průjmovitých onemocnění stejně jako Afrika. Jsou zde jiné hygienické návyky, strava a celkový cestovatelský stres, udělají s tělem divy. Takže se pojištění jistě vyplatí mít.

Většina cestovatelů do Asie putuje na delší dobu, než týden. Jedná se měsíční, půlroční až roční cesty. Při výběru cestovního pojištění se nezabývejte otázkou peněz. Levné pojištění nemusí mít dostatečné krytí. A samozřejmě nejvyšší cena také nemusí být zárukou top služeb.

Pokud bychom se zaměřili na některé pojišťovny podrobněji, tak nejlevněji vychází pojištění od Generali okolo 6 000 Kč/ na půl roku. Ovšem je zde nižší krytí léčby a léčebných výloh. Nejlepší poskytnutí pojistné ochrany najdete u ERV Evropské pojišťovny, kde se cena pohybuje okolo 14 960 Kč/ půl roku/osoba do 70 let. Pokud je váš věk do 28 let, tak vás pojištění přijde o 1 000 Kč levnější. V této ceně je zahrnuto úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnost za škodu, právní ochrana a pojištění zimních sportů. Navíc pokud si pobyt zkrátíte, vrátí vám poměrnou část pojistného plnění. Určitě volte online vyřízení, protože vás to vyjde levněji a navíc pohodlně.

Zdravotní péče v Číně

Zdravotní péče v Číně se hradí hotově. Pokud si sjednáte pojištění, můžete na něj uplatit nárok. Nicméně před samotným vyšetřením po vás budou chtít zálohu ve výši předpokládaných nákladů za ošetření a léčbu. Mohlo by se také stát, že nebudete ošetřeni z důvodu nedostatečných finančních prostředků. Pokud by garance pojišťovny nebyla dostatečná, vezměte si s sebou mezinárodní platební kartu s dostatečným obnosem financí. Celkově je léčba cenově vyšší, než u nás v ČR. Příkladem může být případ ženy, která si v Číně zlomila nohu při jízdě na motocyklu a celkové léčebné výlohy se vyšplhaly až na cenu okolo 1 200 000 Kč.  V Číně si také dejte pozor na osobní věci pro častější krádeže. Určitě stojí za to si pojistit také zavazadla.

Výška limitu pojistného plnění je poněkud vyšší, než například v Evropě, kde by měl být 1,25 miliónu korun. Při cestování dále se doporučuje pojistné plnění na 3 a více miliónů.

Zdravotní péče v Indii

Indie vás překvapí velmi nízkými cenami za léky, a to polovičními, nežli u nás. Poplatek na pohotovosti zaplatíte, je cca 90 Kč. Za tuto cenu vám poskytnou ošetření, léky a recept na další léky. Pokud dojde k úrazům nebo nutné hospitalizaci, pak jsou ceny opět srovnatelně vysoké jako v jiných státech.

Zdravotní péče v Rusku

Léčebná zařízení v Moskvě a dalších větších městech je na vysoké úrovni, proto jsou ceny za ošetření mnohem vyšší, než v ČR. Cestovní pojištění musíte mít vyřízené pro udělení víza. Takže by se nemělo stát, že vycestujete do Ruska bez pojištění. Pokud se vám něco přihodí, zavoláte jednoduše na asistenční linku, která vám sdělí informace, do kterého zdravotního zařízení se máte vydat.